Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie okien w idealnym stanie jest ich regularne czyszczenie. Jeśli mieszkasz w okolicy ciągle narażonej na złą pogodę, na przykład na wybrzeżu, ważne jest, aby często czyścić okna w naszych mieszkaniach. Zapewnia to, że pył, brud, a nawet mgła solna z rzeki nie składa się na szybie, parapecie i oknach drewnianych, powodując uszkodzenia, a nawet gnijąc.

Oto parę efektywnych strategii biernego ogrzewania, które trzeba wziąć pod lupę: 

• Wykorzystaj moc słońca: Głównym ze sposobów maksymalizacji ciepła słonecznego jest umożliwienie dostępu naturalnego światła w domu podczas zimowego kwartału. Pozwalając słońcu ogrzać wnętrze domu dosłownie wykorzystujesz energię słoneczną. Gdy twój dom zostanie ogrzany od światła słonecznego, jego ciepło może trwać dużo godzin. Możesz wdrożyć tę strategię okresowo mając zainstalowane duże okna skierowane na słońce od południowej strony.

• Uszczelnij nieszczelności: Wycieki w twoich drzwiach oraz stolarce otworowej mogą pozwalać na ucieczkę ogrzanego powietrza na zewnątrz. To nie pomaga w zachowaniu temperatury w budynku w zimie. Poproś eksperta o sprawdzenie okien i drzwi pod kątem możliwych wycieków, a następnie o jak najszybsze zamknięcie tych obszarów.