Z upływem czasu mechanizmy zamykania i otwierania konstrukcji skrzydła mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację pokazuje również straty ciepła i energii. Bezcorocznego czyszczenia, konserwacji i napraw wydajność i efektywność okien spada.

Zgodnie z najnowszymi badaniami , okna z podwójnymi szybami tracą dziesięć razy więcej ciepła na jednostkę aniżeli inne rodzaje okien. Dzięki temu Ty i Twoja rodzina nie tylko nie będziecie zmagać się rosnącymi kosztami energii. Właściciele domów na wynajem nie powinien akceptować utraty energii jako normy. Istnieje dużo sposobów na zmniejszenie strat ciepła dzięki odpowiedniemu wyborowi okien. Czytaj dalej, aby odkryć kilka z nich.

Zainwestuj w zabezpieczenie przed przeciągami

Trzymanie przeciągów na dystans jest ważną częścią tej zagadki. Zmniejszona utrata ciepła, większa izolacja akustyczna oraz poprawiony design to tylko niektóre z zalet jakie można osiągnąć dzięki obecnie dostępnym, tanim i dobrym metodom ograniczania przeciągu.

Uszczelnienie okien zapobiegnie również przedostawaniu się brudu, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować uwagę  aby uzyskać odpowiednią wentylację i chronić stolarkę otworową przed kondensacją.