Zobacz- Obiektywnie dobre okna, wymagają odświeżenia – użycie nakładek drewnianych .

Jeżeli w domu są stare i obiektywnie dobre okna, a jedynie profile wymagają renowacji, warto rozważyć użycie nakładek aluminiowych. Idealnie łączą się one z ościeżnicami, przylegają do nich i tworzą spójną całość. Dodatkowe atuty tej zmiany to:

ekskluzywny wygląd – wysokiej klasy drewno lakierowane to gwarancja korzystnego wyglądu. Kolorystyka palety RAL pozwala dobrać barwę nakładek do elewacji lub drzwi zewnętrznych, czy drzwi balkonowych,

izolacja cieplna i akustyczna – zwiększa się zarówno energooszczędność, jak również dźwiękoszczelność, dlatego jest to dobre rozwiązanie pozwalające płacić mniej za ogrzewanie oraz być w zamkniętych pomieszczeniach,

odporność na czynniki atmosferyczne – aluminium wyśmienicie znosi działanie promieni słonecznych, intensywne opady oraz niskie temperatury. 

Para tego typu ramek z szybami okiennymi Gold – które mogą chronić przed promieniowaniem UV i ograniczać ilość promieniowania wpadającego do twojego domu – i masz kompletny pakiet oszczędzający energię.